Terapia manualna N.A.P.

Terapia manualna N.A.P. Warszawa - FizjoterapiaN.A.P. – Neuromuscular (Arthro)skelettal Plasticity (Nerwowo mięśniowa i stawowo szkieletowa plastyczność).

N.A.P. łączy koncepcję tradycyjnej terapii manualnej, zajmującej się biomechaniką stawów i neurodynamiką tkanek z neurofizjologiczną wiedzą. N.A.P. jest integracją nerwowo - ortopedycznej koncepcji terapii manualmej stosowanej w neurologii, ortopedii i traumatologii. Celem terapii jest zapobieganie i eliminowanie zaburzeń strukturalnych spowodowanych między innymi przez nieprawidłowy tryb życia. Analiza ruchu jest podstawą N.A.P., co umożliwia pacjentowi i jego rodzinie eliminowanie ograniczeń na poziomie strukturalnym i funkcjonalnym.

N.A.P. zakłada holistyczne podejście do programu leczenia dysfunkcji w odniesieniu do całego ciała pacjenta np. pozycja stawu skroniowo- żuchwowego oraz głowy i kręgosłupa szyjnego wpływają zarówno na statykę jak i dynamikę reszty ciała. Minimalne zmiany pozycji głowy wpływają na system równowagi, co prowadzi do natychmiastowej adaptacji całego ciała, a w efekcie może spowodować długoterminowe, negatywne strukturalne zmiany (degeneracja i niestabilność kręgosłupa, degeneracja dysku, zapalenie stawu, zwyrodnienia, szum w uszach, zawroty głowy, migrena, bóle głowy). Urazy różnych rejonów ciała także mają wpływ na cały aparat ruchu i muszą być poddane leczeniu strukturalnemu i funkcjonalnemu np. zwichnięcia barku, uszkodzenia torebki stawowej i więzadeł, skrzywienia, złamania .

Pacjenci po urazach mózgu, rdzenia kręgowego, a także ludzie cierpiący na choroby przewlekłe, infekcje centralnego systemu nerwowego, u których zmiany zachodzą nie tylko w układzie nerwowym, ale także zmienia się struktura systemu mięśniowo – szkieletowego, są w efekcie narażeni na osłabienie mięśni, unieruchomienie, sztywność, zrosty okołotorebkowe i w efekcie na przykurcz. Rozwiązywanie zmian patologicznych w narządzie ruchu i układzie nerwowym to główne zagadnienie jakim zajmuje się N.A.P.

Źródło: www.topschool-pnf.pl

FIZJOPOMOC.PL

Zajmujemy się:

  • terapią manualną kręgosłupa i stawów obwodowych,
  • kompleksową rehabilitacją po zabiegach ortopedycznych,
  • rehabilitacją w zespołach bólowych kręgosłupa, a także ich profilaktyką,
  • przywracaniem optymalnej sprawności fizycznej po urazach (złamania, zwichnięcia, skręcenia itp.),
  • rehabilitacją w jednostkach neurologicznych,
  • ćwiczeniami i zabiegami manualnymi w porażeniach nerwu twarzowego,
  • rehabilitacją w bólach i dysfunkcjach stawów obwodowych,
  • kompleksową terapią przeciwobrzękową,
  • rehabilitacją oddechową,
  • masażem leczniczym,
DANE KONTAKTOWE:

Michał Bielawski Fizjopomoc

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 503 194 384

Rejestracja telefoniczna:
od 900 do 1900
Zapytaj o termin on-line 24h/dobę ->

nr konta (mBank):
22 1140 2004 0000 3202 6644 6453

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 | Polityka Cookies